Ana sayfa Duyurular SonsuzTürk Stratejik Araştırmalar Derneği Yılın İlk Toplantısını Yaptı.

SonsuzTürk Stratejik Araştırmalar Derneği Yılın İlk Toplantısını Yaptı.

1156
0
PAYLAŞ

SonsuzTürk Stratejik Araştırmalar Derneği yılın ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Bilek Hotel de yapılan toplantı SonsuzTürk Stratejik Araştırmalar Derneği Kurucu Başkanı Musa Küçük, (SONSAM) SonsuzTürk Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Çığır Doğu Zorlu ve SonsuzTürk haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Burak Yılmaz’ın konuşmalarıyla açıldı.

Yılın ilk toplantısını gerçekleştiren SonsuzTürk toplantısına, Yönetim kurulu üyeleri, SONSAM icra kurulu, Bilim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri katılım gösterdi.

SonsuzTürk Stratejik Araştırmalar Derneği Kurucu Başkanı Musa Küçük toplantının açılış konuşmasında şu hususa dikkat çekti, ‘’ Türk milletine hizmet için kurulan SonsuzTürk Derneği’nin dünyada gelişen siyasi, ekonomik, stratejik ve jeopolitik bütün gelişmeleri, Türkün gözü ile gören Türk’e göre yorumlayan bir kurum olacaktır. Çalışmalarında Ülkü ocaklarından yetişmiş akademisyen, bürokrat, teknokrat ve teşkilat mensuplarının birikiminden gücünü alacaktır.’’ Diyerek toplantıyı başlattı.

Sonrasında Kürsüye gelen SONSAM İcra Kurulu Başkanı Çığır Doğu Zorlu, ‘’ Düşünce kuruluşları devleti yöneten siyasi ve bürokratik elitin, karar alma süreçlerine katkı yaparak doğru politikalar izlemesini sağlamak amacıyla stratejiler üretmek ve bu doğrultuda kamuoyunda algı oluşturmak için kurulmuş özel ve nitelikli çalışmalar yapan merkezlerdir. SONSAM, Türkiye’nin iç politikada karşılaştığı sorunları tartışma ortamına sokup problemleri değerlendirerek doğru ve meşru sonuçlar elde edilmesini amaçlar. SONSAM, Dış politikada ise hem bölgesel hem küresel anlamda özellikle dünyayı yönetmek amaçlı oluşturulması gereken siyaseti belirlemek ve bu siyaset üzerinden düşünce kuruluşları ve üniversitelerle iletişim için de olacaktır. SONSAM siyasi içerikli bilgi üretmekte ve bu bilgiyi yayarak politik tartışmalar ve gündem üzerinde etkide bulunmayı hedeflemektedir. SONSAM bilginin mal ve hizmete dönüşmesinde öncül bir yeri olan düşünce merkezleri gibi politik uzmanlar, akademisyenler ve emekli bürokratlar ile politikacıları barındırmayı, istihbarat başta olmak üzere olasılık hesapları, strateji üretimleri, öngörüler ve sosyal politikalar üzerinde yoğun mesai harcamayı hedeflemektedir.’’ dedi.

Sonrasında kürsüye gelen SonsuzTürk İnternet Haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Burak Yılmaz, ‘’ Milliyetçi düşünceyi hayatımızın her alanında uygulanabilecek bir siyaset pratiği haline getirmek zorundayız. Bu ise fikirlerimizin Türkiye’de bölgemizde ve dünyada gerçekleşen tüm ilişkileri ve sorunları kavrayabilecek bir yapıya ve derinliğe sahip olmasını kaçınılmaz hale getirmektedir. Bunu da milletim için hedeflerim nelerdir ve bunu nasıl başaracağım ? sorularına cevap arayarak olacağını düşünüyorum. Bu cevapların bulunacağı yerinde SonsuzTürk derneği çatısı altında bulunan SonsuzTürk Haber ve SONSAM kurumları ile sağlayacağımızdan hiç kuşkum yoktur.’’ Dedi.

Toplantı devamında kürsüye SONSAM bünyesi içinde bulunan Bilim Kurulu üyeleri akademisyenler, Prof.Dr. Salim Gökçen, Doç.Dr. Hasan Oktay, Yrd.Doç. Yasin Şehitoğlu, Dr. Gökmen Kantar ve Yrd.Doç. Nurhan Toğuç söz hakkı alarak düşüncelerini toplantı da paylaştılar.

Toplantı sonuna doğru SONSAM İcra kurulu üyeleri Halit Gökalp Küçük ve Yrd.Doç. Erdem Bilgili söz hakkı alarak kürsüye geldiler.

SonsuzTürk Stratejik Araştırmalar Derneği toplantısının kapanış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Dernek Kurucu Başkan Musa Küçük ”Yeni yılın ilk toplantısının derneğimiz için hayırlı olmasını ve iyi temenniler getirmesi dileğiyle” diyerek toplantıyı bitirmiştir.

SONSUZTÜRK STRATEJİ VE ARAŞTIRMALAR MERKEZİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU
MUSA KÜÇÜK- KURUCU BAŞKAN

SELAMİ ŞİŞMAN- KURUCU BAŞKAN YARDIMCISI
ADEM TULUKCU- KURUCU SEKRETER
ALİ DOĞAN- KURUCU MUHASİP
ÇIĞIR DOĞU ZORLU- KURUCU ÜYE
M. KEMAL ÇÖREKÇİ- KURUCU ÜYE
MUSTAFA  NOHUT- KURUCU ÜYE
A. AZİZ AYDOĞDU- KURUCU ÜYE
AYHAN ARAS- KURUCU ÜYE
M ŞAMİL KURAL- KURUCU ÜYE
CAHİT GÜREL- KURUCU ÜYE
MİTHAT ÖZER- KURUCU ÜYE
KÜRŞAT YILDIZELİ- KURUCU ÜYE
MİNE ÖZCAN- KURUCU ÜYE
N Y PINAR DOĞAN- KURUCU ÜYE
ŞİRHAN KELEŞ – KURUCU ÜYE
ŞERAFETTİN BAYDAROĞLU- KURUCU ÜYE
AKIN ÜSTÜN- KURUCU ÜYE
LEVENT KELEŞ – KURUCU ÜYE
TEMEL BEDİR- KURUCU ÜYE
TAŞKIN AKDEMİR – KURUCU ÜYE
İLHAN BAHAR – KURUCU ÜYE

(SONSAM) SonsuzTürk Stratejik Araştırmalar Merkezi İcra Kurulu
ÇIĞIR DOĞU ZORLU
CEMAL AYDOĞAN
HALİT GÖKALP KÜÇÜK
YRD. DOÇ. ERDEM BİLGİLİ
BURAK YILMAZ
BİLİM KURULU
PROF DR SALİM GÖKÇEN
DOÇ DR HASAN OKTAY
DOÇ DR ŞEREF ORUÇ
YRD DOÇ NURHAN TOĞUÇ
YRD DOÇ YASİN ŞEHİTOĞLU
YRD DOÇ MEHMET KAAN ÇELEN
DR GÖKMEN KANTAR
BULDUK ÖZDEMİR
HALUK KAYICI
DENETİM KURULU
SELEHATTİN KOÇARSLAN
MUTLU ÖZDEMİR
MUSTAFA ERTÜRK
MEHMET KUMANLI
İSMAİL HERGÜL
HASAN İLHAN

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here